Ranking it-szkoła 2014

Miło nam poinformować, że nasza szkoła w roku szkolnym 2013/2014 zajęła

  • 23 miejsce w rankingu ogólnopolskim (awansowała  aż 148 pozycji w porównaniu z rokiem ubiegłym)  
  • 4 miejsce w województwie mazowieckim (awansowała  44 miejsca w porównaniu z rokiem ubiegłym ). 

Ranking szkół ponadgimnazjalnych IT Szkoła jest sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu  w układzie ogólnopolskim oraz wojewódzkim dla wszystkich szkół zarejestrowanych w programie. 

Szkolny koordynator projektu, 
Małgorzata Winczewska

"Mój cyfrowy świat"

 

Liczna grupa uczniów klas pierwszych oraz drugich wzięła udział w konkursie graficznym programu it-szkoła pt. „Mój cyfrowy ”.   Zapraszamy do obejrzenia w galerii konkursu na stronie it-szkoły prac uczniów naszej szkoły.

Jan Zdanowski  z klasy 2 La zajął V miejsce. Zwycięzcy jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Zakończenie projektu w IPN

                4 czerwca 2014 roku w siedzibie IPN – Przystanek Historia odbyło się uroczyste zakończenie IV edycji projektu edukacyjnego „O tym nie można zapomnieć... - spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów i łagrów”. Projekt został zainicjowany i realizowany przez Centrum Edukacyjne IPN Przystanek Historia przy współpracy z Fundacją Ja Kobieta, Urzędem ds Kombatantów i Osób Represjonowanych, Muzeum Więzienie Pawiak, Muzeum w Tykocinie i Oddziałem Muzeum Lubelskiego „Pod zegarem”.

Czytaj więcej: Zakończenie projektu w IPN

Dzień Kultury "Emilian" 2014

2 czerwca 2014 roku odbył się Szkolny Dzień Kultury „Emilian”. Klasy rywalizowały o nagrodę Pana Dyrektora, Grand Prix Emiliana oraz Nagrodę Publiczności. Funatorem nagród był Pan Dyrektor oraz Rada Rodziców.

                Po przywitaniu przez p. Bednarczyk - organizatora „Emiliana” - Pan Dyrektor Jerzy Jerzak rozpoczął Dzień Kultury uderzeniem w gong. Zmagania konkursowe zapowiadali konferansjerzy: Aleksandra Żbikowska z 2Lc, Antonina Kozielska z 2Lc i Kamil Kuć z 3T.

Czytaj więcej: Dzień Kultury "Emilian" 2014

"Warszawa - Moje Miasto 2014" - konkurs rozstrzygnięty!

 

Finał konkursu odbył się w czwartek, 5 czerwca 2014 r., o godzinie 17.00, na Scenie Dziecka w Piwnicach Staromiejskich Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej. Wszystkich zebranych w odpowiedni nastrój wprowadził utwór muzyczny "Pójdę na Stare Miasto" wykonany przez Annę Mazurek, uczestniczkę warsztatów Muzycznej Sceny Młodych SCEK, przy akompaniamencie Przemysława Zalewskiego. Następnie przewodnicząca jury konkursu, Pani Halina Polak, i dyrektor Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej, Pan Wojciech Feliksiak, wręczyli dyplomy, wyróżnienia i nagrody.

Czytaj więcej: "Warszawa - Moje Miasto 2014" - konkurs rozstrzygnięty!

Wyjazd do Ravensbrück

W dniach od 2 do 5 maja 2014 roku uczennice z klasy 2 Lc – Wiktoria Czerniewska, Joanna Keler, Alicja Dmochowska, Julia Jusińska, Adrianna Majdak, Katarzyna Żyła, Weronika Wójcik wraz z nauczycielkami Anną Krzykowską i Ewą Bednarczyk brały udział w obchodach 69 rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego dla kobiet w Ravensbrück. Wyjazd odbył się w ramach projektu edukacyjnego - „O tym nie można zapomnieć – spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów i łagrów”. Organizatorem wyjazdu był Instytut Pamięci Narodowej (Centrum Edukacyjne – Przystanek Historia) oraz Fundacja Ja Kobieta. Program dotyczył spotkania grupy polskich byłych więźniarek obozu, nauczycieli, uczniów, przedstawicieli Polonii z Berlina oraz przedstawicieli instytucji upamiętniajacych martyrologię Polaków w czasie II Wojny Światowej.

Czytaj więcej: Wyjazd do Ravensbrück

Gra miejska „Karski. Misja 1942 r.”

Z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Karskiego Muzeum Historii Polski przygotowało grę miejską „Karski. Misja 1942 r.” poświęconą losom legendarnego Emisariusza, która odbyła się 15 kwietnia na terenie Warszawy.

Uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w grze, której fabuła nawiązywała do okupacji Warszawy z czasu II wojny światowej.   Gracze wcielili się w postać Jana Karskiego – emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego. Poruszali się w przestrzeni miejskiej i rozwiązywali różnorodne zadania i zdobywali informacje dotyczące Polskiego Państwa Podziemnego i sytuacji ludności żydowskiej. 

Czytaj więcej: Gra miejska „Karski. Misja 1942 r.”

OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY "KRĄG"

 

Laureatem krajowym ( II miejsce) Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „KRĄG Plus” został uczeń klasy 3Lc Robert Ziobro. Pierwsze miejsce w szkole zajął Michał Wiśniewski z klasy 2La. Serdecznie gratulujemy.

Anna Krzykowska

 

Śródmiejska Liga Siatkówki

Miło nam zakomunikować, że dziewczęta i chłopcy zajęli III miejsce w Śródmiejskiej Lidze Siatkówki w Dzielnicy Śródmieście.

Czytaj więcej: Śródmiejska Liga Siatkówki

Szkolne rozgrywki w piłkę siatkową dziewcząt

Wyniki

Rozgrywek w piłkę siatkową dziewcząt

 

w roku szkolnym 2013/2014

 I miejsce oraz

PUCHAR DYREKTORA

KLASA 2Le

 

Czytaj więcej: Szkolne rozgrywki w piłkę siatkową dziewcząt

Wielkanoc w naszej szkole

W roku szkolnym 2013/2014 samorząd uczniowski  zadbał, aby wszyscy poczuli magię  Wielkanocy. Przewodniczące Samorządu Szkolnego zadbały o  smakołyki dla nauczycieli i personelu szkolnego, rozdając czekoladowe zające z życzeniami.

Ponadto odbył się konkurs plastyczny "Wielkanoc z jajem" i wybrane zostały 3 najlepsze pracę. Oto wyniki:

1 miejsce: Weronika Wójcik 2Lc

2 miejsce: Karolina Leone 1La

3 miejsce: Sara Ładziak 1Ld

Gratulujemy!!

Czytaj więcej: Wielkanoc w naszej szkole

Zajęcia pozalekcyjne

Media